W Powiecie Drawskim - znajdź atrakcję

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 79.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 85.

Produkty lokalne (4)

Sielawa wędzona

Sielawa wędzona to smaczny rarytas Pojezierza Drawskiego. Produkowana przez wielu małych producentów na terenie powiatu drawskiego. Doskonałe warunki środowiskowe dla produkcji rybackiej, w tym unikalnych gatunków taki jak sielawa i sieja sprawiają, że ryba ta jest tutaj dostępna.

Jeziorowy ogórek kiszony

Pochodzi z Kalisza Pomorskiego, a skosztować go można podczas corocznego Jarmarku nas jeziorem Ogórkowym. Podczas tego wielkiego święta ogórka nad jeziorem Młyńskim, które miejscowa ludność nazywa Ogórkowym, powstaje "wioska ogórkowa".
Przed laty w Kaliszu Pomorskim istniała Rejonowa Spółdzielnia Ogrodniczo‑Pszczelarska. W przetwórni tej produkowano ogórki kiszone w świerkowych beczkach o pojemności 100 l. Beczki przechowywane były w jeziorze.

Miód Drahimski

To najbardziej znany produkt lokalny wywodzący się z Pojezierza Drawskiego. Obok oscypka także Miód Drahimski został objęty unijną ochroną. To pierwszy taki produkt w województwie zachodniopomorskim zarejestrowany przez Komisję Europejską w kategorii Chronione Oznaczenie Geograficzne.

Subscribe to this RSS feed