W Powiecie Drawskim - znajdź atrakcję

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 79.

Rowerem na poligon - czy to możliwe?

Poligon wojskowy w Drawsku Pomorskim objęty jest ścisłym zakazem wstępu. Wszędzie widać ogrodzenia i tablice z zakazem wstępu. To również bardzo niebezpieczny teren.


Z drugiej strony jest on atrakcyjny pod względem terenu, ostoi zwierząt no i oczywiście dlatego, że to poligon. Wielu amatorów turystyki rowerowej marzy o tym aby zwiedzić poligon na rowerze.
Właśnie dla takich osób Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim i Gmina Drawsko Pomorskie za zgodą Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przygotowały atrakcję pod nazwą Rowerowy Poligon.
Raz w roku, zazwyczaj w miesiącu lipcu organizowany jest rajd rowerowy, którego celem są najciekawsze miejsca na poligonie. Co roku kilkudziesięciu śmiałków zwiedza m.in. Żółtą Trybunę, pasy ćwiczeń taktycznych Bucierz i Górę Hetmańska, strzelnicę w Jaworze czy nad Jeziorem Ostrowickim.
To oczywiście nie jedyna możliwość zwiedzenia poligonu. Okazją jest również organizowany rajd pieszy na poligon oraz wybrane rajdy terenowe z udostępnieniem punktów widokowych. Dla śmiałków pozostaje także udział w programie SELEKCJA.

Kilka zdjęć z Rewerowego Poligonu. Relacja z rajdu, który się odbył w 2012 roku - tutaj

 

{joomplucat:68 limit=50|columns=3}

Last modified on
Rate this item
(2 votes)
Pojezierze Drawskie

Jednym z głównych walorów naturalnych decydujących o atrakcyjności turystycznej regionu, są bezsprzecznie jeziora. Znajduje się tutaj ponad 250 jezior o powierzchni powyżej 1 hektara. Różnią się między sobą genezą powstania, wielkością i kształtem mis jeziornych. Do największych należą jeziora rynnowe:Drawsko - największe i najgłębsze na pojezierzu i drugie co do głębokości w Polsce - pow. 1871 ha i max głębokość 81 m, Lubie, Pile, Siecino, Komorze, Dołgie, Wilczkowo i Trzesiecko. Jeziora te mają urozmaiconą linię brzegową, z półwyspami, licznymi wysepkami i czystą wodą. Szczególnie rozwiniętą linię, o dł. 74 km, posiada jezioro Drawsko, na którym położona jest wyspa Bielawa.

back to top