W Powiecie Drawskim - znajdź atrakcję

Jarmark nad Jeziorem Ogórkowym 2012

Za rok zostaną wyłowione beczki z ogórkami, które zostały zatopione w Jeziorze Ogórkowym 21 lipca 2012. Święto ogórka trwało przez dwa dni (20-21 lipca). W tym czasie Kalisz Pomorski stał się stolicą ogórka.

 

Nad jeziorem Ogórkowym powstała Wioska Ogórkowa, a w niej Chata Sołtysa i wystawa ogórka, sklep ogórkowy i stoisko z rękodziełami. Nie zabrakło stoisko dla dzieci, wesołego miasteczka i ogromnej sceny.

W wiosce podstawowe dania to te, w których oczywiście składnikiem jest ogórek: zupa ogórkowa czy pajda chleba ze smalcem i ogórek.

Tradycyjnym już punktem świętowania było zatopienie beczek wypełnionych ogórkami przez szambelanów. Z głębin jeziora wydobyte zostały dwie beczki, które zatopione zostały w 2011 roku. W pierwszej kolejności ubiegłorocznego kiszonego ogórka spróbował Burmistrz Kalisza Pomorskiego Michał Hypki.

Podczas Jarmarku nad Jeziorem Ogórkowym 2012 na scenie zobaczyliśmy BAJM, KAMIL BEDNAREK, KIDS OF QUEEN, DRUGA MARYLA, SPECYFICZNI, EREM BLUES, SPRINT BAND

{joomplucat:70 limit=100|columns=3}

Last modified on
Rate this item
(2 votes)
Kalisz Pomorski

Gmina Kalisz Pomorski leży na Południu Pojezierza Drawskiego. Powierzchnia gminy wynosi 48 000 ha, z czego połowę zajmuje Poligon Drawski. Największym bogactwem gminy Kalisz Pomorski są lasy zajmujące ponad 50% powierzchni gminy, czyste ichtiologicznie akweny wodne, których w całej gminie jest ponad 50 oraz rzeki Drawa i Korytnica.

Strona:  www.kaliszpom.pl

Media

More in this category: Rajd drogami gminy Kalisz Pomorski »

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top