W Powiecie Drawskim - znajdź atrakcję

DZIUPLA NAD DRAWĄ na Jędrkowej Przystani - otwarcie już 21 marca

21 marca o godz. 11.00 na JĘDRKOWEJ PRZYSTANII w Drawsku Pomorskim, nad rzeką Drawa odbędzie się uroczyste otwarcie nowej wiaty „DZIUPLA NAD DRAWĄ”. Jest to nowe miejsce rekreacyjne na terenie Drawska Pomorskiego.
Jak informuje Andrzej Rusiecki w otwarciu wiaty mogą wziąć udział wszyscy chętni, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Firma w dniu otwarcia przygotowała dla wszystkich sympatyków Jędrkowego Zakola pierwsze inauguracyjne ognisko z darmową kiełbaską. Podczas imprezy zagrają Dj-e z projektu Deep Sesje.
Otwarcie będzie jednocześnie początkiem sezonu letniego na Jędrkowym Zakolu.

Ośrodek „Taurus” inwestuje w sprzęt sportowo-rekreacyjny z wykorzystaniem środków unijnych

Ośrodek Wypoczynkowy „Taurus” znajdujący się w Linownie nad jeziorem Lubie stawia na turystykę aktywną. Oprócz standardowego wypoczynku oferuje możliwość uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, żeglowania i jazdy na nartach wodnych. Na wyposarzeniu są: katamaran, żaglówki, kajaki, łodzie wędkarskie, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, wakeboard, rowery górskie, quady a nawet profesjonalne łuki.
W samym ośrodku można zagrać w siatkówkę plażową, tenisa stołowego czy spróbować sił podczas zabaw linowych.
W tym roku Taurus został wyposażony w nowy sprzęt sportowo-rekreacyjny. Zakupione zostały: rowery, piłki, kajaki, kapoki i wiosła, narty wodne oraz sky ski, którego nie ma w ofercie żadna firma na Pojezierzu Drawskim.
Zadanie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Kontakt z ośrodkiem

16 Południk - Festiwal Podróżniczy

Dwa ciekawe wydarzenia, właściwie inauguracje wydarzeń odbędą się w weekend 4-6 kwietnia 2014 roku. Z jednej strony wydarzenie sportowe w randze Pucharu i Mistrzostw Polski - mowa tu o Baja Drawsko, z drugiej wydarzenie turystyczne pod tytułem Festiwal Podróżniczy "16 Południk".
Dzisiejszy artykuł jest jedynie krótką zapowiedzią, gdyż będziemy o 16 Południku pisać częściej. DSI objęło patronat medialnym nad tym ciekawym wydarzeniem, tak więc czekajcie na informacje.
Ma swój festiwal podróżniczy Lądek Zdrój. Są "Kolosy" w Gdyni. Są "Włóczykije" i "Bonawentury", "Na szagę" i "Terry". 4 kwietnia zapraszamy do Złocieńca na Festiwal Podróżniczy "16 Południk". Przez trzy dni nie tylko nie będziecie się tam nudzić. Często trzeba będzie decydować i wybierać na co się wybrać. W tym czasie w Złocieniec odwiedzi wielu podróżników nagradzanych za swoje wyprawy na najważniejszych imprezach podróżniczych w Polsce. Będą wystawy, warsztaty dla dzieci i atrakcje w terenie. Będzie koncert i coś dla podniebienia. Już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że na Antarktykę uczestników zabierze Mikolaj Golachowski, na Syberię Romuald Koperski a zaśpiewa Stanisław Soyka

Baja Drawsko rozpoczyna sezon w Kaliszu Pomorskim i Drawsku Pomorskim

Tegoroczny sezon w rajdach terenowych rozpocznie się 4 kwietnia w Drawsku Pomorskim i w Kaliszu Pomorskim. Baja Drawsko 2014 stanowić będzie 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz zainauguruje Puchar Polski w Rajdach Baja - nowo powołany cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV. Nowością podczas Baja Drawsko jest także dopuszczenie do udziału ciężarówek terenowych Grupy T4.
Organizatorami rajdu poza PZM i Fundacją Baja Poland są Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski. Swój akces rozważa Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.
Większość trasy Baja Drawsko zlokalizowana będzie na dobrze znanym poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy i uczestnicy rozpoczną rywalizację w piątek 4 kwietnia o godz. 17.00 od Odcinka Super Specjalnego zlokalizowanego w okolicy Drawska Pomorskiego. Najlepsza dziesiątka z klasyfikacji Odcinka Super Specjalnego o godz. 20.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim będzie wybierać pozycje startowe do sobotniej części rajdu.
Łącznie dla zawodników RMPST organizator przygotował trasę o długości ponad 561 km z czego 401 km stanowić będą Odcinki Specjalne. Uczestnicy RPPST będą mieli do pokonania 472 km trasy z Próbami Specjalnymi o długości 309 km.
W sobotę 5 kwietnia zawodnicy i uczestnicy zawitają do Kalisza Pomorskiego gdzie zlokalizowany będzie oddalony Park Serwisowy. Tam odbędzie się start honorowy. W niedzielę 6 kwietnia załogi powrócą do Drawska Pomorskiego. Ceremonia Rozdania nagród planowana jest w Drawsku Pomorskim.
Baja Drawsko i Baja Poland są to dwa rajdy sportowe realizowane na terenie powiatu drawskiego.

Wiejskie Informacje Turystyczne w sklepach wiejskich

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Drawy realizuje projekt utworzenia  Wiejskich Punktów Informacji Turystycznej WIT.   Powstaną one w wiejskich sklepach spożywczych i spożywczo przemysłowych w kilkudziesięciu miejscowościach 11 gmin naszego regionu, w powiatach szczecineckim i drawskim. 

Do 2014 roku wybrane sklepy otrzymają:

  • Regał wystawienniczy,
  • Materiały promocyjne 
  • Wiszącą mapę regionu
  • Tabliczkę informującą o punkcie WIT
  • Szkolenia dla sprzedawców z zakresu prowadzenia punktu informacji turystycznej 

Do projektu zostali zaproszeni właściciele i ajenci sklepów spożywczych w małych miejscowościach regionu, od których oczekuje się  obsługi punktów w zakresie udostępniania materiałów, sprzedaży map i przewodników oraz bieżącej informacji. Powstanie punktów informacyjnych w wiejskich sklepach  podniesie jakość obsługi ruchu turystycznego w całym regionie, poprawi jego wizerunek, a dla samych sklepów będzie miał znaczenie prestiżowe, promocyjne i komercyjne.   

Odbywa się właśnie cykl spotkań informacyjnych połączonych ze szkoleniami dla chętnych właścicieli sklepów. Szkolenia zaplanowano na dzień 8.10.2013 w Urzędzie Miejskim w Barwicach oraz 9.10.2013 w Sali Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Oba spotkania rozpoczynają się o godz. 10.00. 

 

Czytaj więcej...

Turystyka rowerowa po Pojezierzu Drawskim rowerem elektrycznym

Wiele z firm turystycznych naszego regionu w swojej ofercie posiada rowery. W ostatnim roku powstały wypożyczalnie w Drawsku Pomorskim i Kaliszu Pomorskim zarówno te prywatne jak i obsługiwane przez gminy.
Z ciekawostką na rynku wystąpił ośrodek Taurus mieszczący się nad jeziorem Lubie w Linownie (gm. Drawsko Pomorskie. W tym sezonie swoją ofertę wypoczynku aktywnego poszerzył o możliwość przejażdżki na rowerze z napędem elektrycznym.
Jak piszą na stronie ośrodka całe Pojezierze Drawskie stwarza mnóstwo idealnych warunków do rowerowych wycieczek, szczególnie w okresie wakacyjnym. Tylko w powiecie drawskim, gdzie znajduje się Ośrodek Taurus utworzono szlaki rowerowe o łącznej długości 571 kilometrów.
Jak się dowiadujemy rowery elektryczne producentów Kreidler oraz KTM można wypożyczyć do testowania na kilka godzin lub na cały dzień w zależności od zapotrzebowania, dzięki czemu otwiera się możliwość zwiedzenia Pojezierza Drawskiego bez presji czasu. Aby móc wypożyczyć elektryczny pojazd wystarczy wcześniej dokonać rezerwacji takiego roweru.
Przy jednorazowym naładowaniu akumulatorów w rowerze, podczas ekonomicznej jazdy pokonać można nawet 145 kilometrów.

Subskrybuj to źródło RSS

funduszb

O projekcie

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się

Rejestracja

User Registration
or Anuluj