W Powiecie Drawskim - znajdź atrakcję

Gdy za drogo nad morzem wybierz pojezierze drawskie

„WRZESIEŃ Z RABATEM” lub „Powiat Drawski za pół ceny” to projekt wypracowany podczas spotkania biur promocji w Złocieńcu. Ustalono wtedy, że gminy zaangażują usługodawców turystyki do udziału w projekcie, wydział starostwa zajmie się natomiast promocją projektu.
W wyniku realizacji pomysłu do akcji przyłączyło się kilkudziesięciu przedsiębiorców związanych z branżą turystyczną, których propozycje gminy przekazały do starostwa.
- Największe portale internetowe w kraju napisały, że wakacje w Kołobrzegu są droższe niż na Costa Brava. To było inspiracją do uruchomienia naszej akcji – wyjaśnia Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Kołobrzeg jest tylko 100 km od naszego pojezierza. Chcemy więc być alternatywą dla drogiego wypoczynku nad morzem, gdzie nie tylko woda jest słona, ale przede wszystkim ceny. Pojezierze Drawskie oferuje o wiele tańszy wypoczynek i bliskość fascynującej przyrody. Zazwyczaj jest u nas także dużo cieplejsza woda i nie wieje. Brak tłoku i zgiełku, od których wczasowicz chce przecież odpocząć.
Na czym polega akcja? Przez cały wrzesień 2015 roku w wybranych punktach noclegowych, gastronomicznych czy usługowych będzie można korzystać – zarówno turyści jak i mieszkańcy - z atrakcyjnych zniżek. Szczegóły oraz lista usługodawców, którzy przystąpili do akcji znajdują się na plakatach, stronie internetowej powiatu oraz Biuletynie Starosty.
- W pierwotnym zamyśle akcja promocyjna miała się nazywać „Powiat Drawski za pół ceny”. Na razie, proponowane rabaty sięgają od 10 do 30 procent. Mam nadzieję, że to działanie się przyjmie i w przyszłym roku będą kolejne edycje – w maju i we wrześniu. Już dziś zapraszam do kontaktu z Wydziałem Rozwoju i Promocji Powiatu w celu dokonania zgłoszeń. Mamy realną szansę na wydłużenie sezonu turystycznego, wykorzystując jeden z naszych atutów, czyli niski poziom cen.
Reklamy na plakatach i autobusie miejskim pojawiły się w Szczecinie, dla którego powiat drawski stanowi naturalną bazę wypoczynkową i alternatywę dla dalszych lokalizacji.

Województwo Zachodniopomorskie ustawi znaki turystyczne w powiecie

Województwo Zachodniopomorskie w dniu 15 stycznia 2015 roku podpisało umowę z firmą "Wimed" Oznakowanie Dróg Sp. z o.o. na oznakowanie turystyczne Pomorza Zachodniego. Właśnie trwa znakowanie. Znaki pojawiły się już w Drawsku Pomorskim i kolejno w innych miejscach województwa.
Turystyczne znaki mają na celu oznakowanie regionu turystycznymi znakami drogowymi typu E oraz tablicami informującymi o atrakcjach turystycznych w wybranych lokalizacjach. Dzięki realizacji projektów na terenie całego województwa zostanie ustawione 338 znaków kierunkowych typu E, w tym: 102 na terenie Miasta Szczecin, 31 w pozostałej części Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz 205 na terenie województwa poza SOM.
Termin wykonania – 15 maja 2015 roku.
Znak E-22b „obiekt na samochodowym szlaku turystycznym” stosuje się w celu wskazania kierunku do obiektu położnego przy samochodowym szlaku turystycznym, chociaż w praktyce służy często do znakowania pojedynczych atrakcji turystycznych, które nie leżą na wyznaczonych samochodowych szlakach turystycznych.
Znaki które ustawione zostaną na naszym terenie:
Jankowo - Zabytkowy spichlerz.

  • Jankowo, skrzyżowanie drogi powiatowej DP 1954Z z drogą gminną

Mielenko Drawskie - kościół z XVII w.

  • Mielenko Drawskie, skrzyżowanie DW 175 z drogą powiatową DP 1979Z

Drawsko Pomorskie - kościół z XIV w.

  • Drawsko, skrzyżowanie drogi powiatowej nr 2031Z (ul. Boh. Westerplatte) z ulicą Ratuszową (droga gminna).
  • Drawsko, skrzyżowanie drogi powiatowej nr 2030Z (ul. Zamkowa) z ulicą 4 Marca (droga gminna).

Wieża widokowa Spyczyna Góra.

  • Czaplinek, skrzyżowanie DW 163 (ul. Drahimska) z drogą wojewódzką nr 171.
  • Stare Drawsko, skrzyżowanie DW 163 z drogą gminną do m. Żerdno.
  • Skrzyżowanie drogi powiatowej 1974Z Stare Drawsko-Żerdno z drogą powiatową 1973Z do m. Prosinko i Kuźnica Drawska.

Oprócz tego WZP chce wykonać 33 tablice informujące o atrakcjach turystycznych, ale tylko jedna trafi do naszego powiatu. Pojawi się ona w Czaplinku.

Czytaj więcej...

DZIUPLA NAD DRAWĄ na Jędrkowej Przystani - otwarcie już 21 marca

21 marca o godz. 11.00 na JĘDRKOWEJ PRZYSTANII w Drawsku Pomorskim, nad rzeką Drawa odbędzie się uroczyste otwarcie nowej wiaty „DZIUPLA NAD DRAWĄ”. Jest to nowe miejsce rekreacyjne na terenie Drawska Pomorskiego.
Jak informuje Andrzej Rusiecki w otwarciu wiaty mogą wziąć udział wszyscy chętni, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Firma w dniu otwarcia przygotowała dla wszystkich sympatyków Jędrkowego Zakola pierwsze inauguracyjne ognisko z darmową kiełbaską. Podczas imprezy zagrają Dj-e z projektu Deep Sesje.
Otwarcie będzie jednocześnie początkiem sezonu letniego na Jędrkowym Zakolu.

Ośrodek „Taurus” inwestuje w sprzęt sportowo-rekreacyjny z wykorzystaniem środków unijnych

Ośrodek Wypoczynkowy „Taurus” znajdujący się w Linownie nad jeziorem Lubie stawia na turystykę aktywną. Oprócz standardowego wypoczynku oferuje możliwość uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, żeglowania i jazdy na nartach wodnych. Na wyposarzeniu są: katamaran, żaglówki, kajaki, łodzie wędkarskie, windsurfing, kitesurfing, narty wodne, wakeboard, rowery górskie, quady a nawet profesjonalne łuki.
W samym ośrodku można zagrać w siatkówkę plażową, tenisa stołowego czy spróbować sił podczas zabaw linowych.
W tym roku Taurus został wyposażony w nowy sprzęt sportowo-rekreacyjny. Zakupione zostały: rowery, piłki, kajaki, kapoki i wiosła, narty wodne oraz sky ski, którego nie ma w ofercie żadna firma na Pojezierzu Drawskim.
Zadanie współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Kontakt z ośrodkiem

16 Południk - Festiwal Podróżniczy

Dwa ciekawe wydarzenia, właściwie inauguracje wydarzeń odbędą się w weekend 4-6 kwietnia 2014 roku. Z jednej strony wydarzenie sportowe w randze Pucharu i Mistrzostw Polski - mowa tu o Baja Drawsko, z drugiej wydarzenie turystyczne pod tytułem Festiwal Podróżniczy "16 Południk".
Dzisiejszy artykuł jest jedynie krótką zapowiedzią, gdyż będziemy o 16 Południku pisać częściej. DSI objęło patronat medialnym nad tym ciekawym wydarzeniem, tak więc czekajcie na informacje.
Ma swój festiwal podróżniczy Lądek Zdrój. Są "Kolosy" w Gdyni. Są "Włóczykije" i "Bonawentury", "Na szagę" i "Terry". 4 kwietnia zapraszamy do Złocieńca na Festiwal Podróżniczy "16 Południk". Przez trzy dni nie tylko nie będziecie się tam nudzić. Często trzeba będzie decydować i wybierać na co się wybrać. W tym czasie w Złocieniec odwiedzi wielu podróżników nagradzanych za swoje wyprawy na najważniejszych imprezach podróżniczych w Polsce. Będą wystawy, warsztaty dla dzieci i atrakcje w terenie. Będzie koncert i coś dla podniebienia. Już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że na Antarktykę uczestników zabierze Mikolaj Golachowski, na Syberię Romuald Koperski a zaśpiewa Stanisław Soyka

Baja Drawsko rozpoczyna sezon w Kaliszu Pomorskim i Drawsku Pomorskim

Tegoroczny sezon w rajdach terenowych rozpocznie się 4 kwietnia w Drawsku Pomorskim i w Kaliszu Pomorskim. Baja Drawsko 2014 stanowić będzie 1. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz zainauguruje Puchar Polski w Rajdach Baja - nowo powołany cykl dla zawodników startujących na motocyklach, quadach i pojazdach UTV. Nowością podczas Baja Drawsko jest także dopuszczenie do udziału ciężarówek terenowych Grupy T4.
Organizatorami rajdu poza PZM i Fundacją Baja Poland są Drawsko Pomorskie i Kalisz Pomorski. Swój akces rozważa Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim.
Większość trasy Baja Drawsko zlokalizowana będzie na dobrze znanym poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy i uczestnicy rozpoczną rywalizację w piątek 4 kwietnia o godz. 17.00 od Odcinka Super Specjalnego zlokalizowanego w okolicy Drawska Pomorskiego. Najlepsza dziesiątka z klasyfikacji Odcinka Super Specjalnego o godz. 20.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Drawsku Pomorskim będzie wybierać pozycje startowe do sobotniej części rajdu.
Łącznie dla zawodników RMPST organizator przygotował trasę o długości ponad 561 km z czego 401 km stanowić będą Odcinki Specjalne. Uczestnicy RPPST będą mieli do pokonania 472 km trasy z Próbami Specjalnymi o długości 309 km.
W sobotę 5 kwietnia zawodnicy i uczestnicy zawitają do Kalisza Pomorskiego gdzie zlokalizowany będzie oddalony Park Serwisowy. Tam odbędzie się start honorowy. W niedzielę 6 kwietnia załogi powrócą do Drawska Pomorskiego. Ceremonia Rozdania nagród planowana jest w Drawsku Pomorskim.
Baja Drawsko i Baja Poland są to dwa rajdy sportowe realizowane na terenie powiatu drawskiego.

Subskrybuj to źródło RSS

funduszb

O projekcie

Logowanie lub Rejestracja

Zaloguj się

Rejestracja

User Registration
or Anuluj